My Favorite Movies


  AliceIsMyFwen's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
i love jack sparrow and WILL!
2
Take A Chance 2006,  Unrated)
3
Nacho Libre 2006,  PG)
4
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
5
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
Only saw like the last quarter of it. it was ok, deffinetly not as good as the book, but it was still pretty good.
6
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
this is sooo good, i havnt seen the other 2 but i liked this one
7
Minority Report 2002,  PG-13)
Minority Report
love this movie
8
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
The Phantom of the Opera
LOVE IT my fwens and i sing these songs ALL the time
9
Hidalgo 2004,  PG-13)
10
Australia 2008,  PG-13)
Australia
AMAZING AMAZING AMAZING. makes ya laugh, makes ya cry. Drover is a HOTTIE and Nellah is sooo cute! HATE FLETCHER!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments