My Favorite Movies
| aliazmoudeh's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 2 |
The Last of the Mohicans 1992, R) |
|
| 3 |
I Am Sam 2001, PG-13) |
|
| 4 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 5 |
Dogville 2003, R) |
|
| 6 |
The Untouchables 1987, R) |
|
| 7 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 8 |
Heat 1995, R) |
|
| 9 |
Cast Away 2000, PG-13) |
|
| 10 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 11 |
The Three Burials of Melquiades Estrada 2006, R) |
|
| 12 |
Apocalypse Now 1979, R) |












