Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  AlfieAndo's Rating My Rating
1
Deliver Us from Eva 2003,  R)
2
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
3
Iron Man 2008,  PG-13)
4
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror) 2007,  R)
5
Sin City 2005,  R)
6
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
7
Transformers 2007,  PG-13)
8
300 2007,  R)
9
Equilibrium 2002,  R)
10
Twilight 2008,  PG-13)
11
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
12
The Twilight Saga: Eclipse 2010,  PG-13)
13
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
14
Blade: Trinity 2004,  R)
15
The Back-up Plan 2010,  PG-13)
16
Two Can Play That Game 2001,  R)
17
Clash of the Titans 2010,  PG-13)
18
Avatar 2009,  PG-13)
19
Honey 2003,  PG-13)
20
The Mask of Zorro 1998,  PG-13)
21
The Man in the Iron Mask 1998,  PG-13)
22
The Mask 1994,  PG-13)
23
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
24
Resident Evil 2002,  R)
25
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
26
Eragon 2006,  PG)
27
Death Proof 2007,  R)
28
Cabaret 1972,  PG)
29
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
30
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
31
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
32
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
33
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
34
The Golden Compass 2007,  PG-13)
35
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
36
The Associate 1996,  PG-13)
37
Sister Act 2: Back in the Habit 1993,  PG)
38
Sister Act 1992,  PG)
39
Bad Boys 1995,  R)
40
Cry-Baby 1990,  PG-13)
41
Grease 1978,  PG)
42
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
43
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
44
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
45
V for Vendetta 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments