My Favorite Movies
| aleyc90's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 2 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 3 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 4 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 5 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 6 |
Dirty Dancing - Havana Nights 2004, PG-13) |
|
| 7 |
War of the Worlds 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Fathers' Day 1997, PG-13) |
|
| 9 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 10 |
Die Another Day 2002, PG-13) |
|
| 11 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 12 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 13 |
Back to the Future Part II 1989, PG) |
|
| 14 |
Back to the Future Part III 1990, PG) |
|
| 15 |
Good Morning, Vietnam 1987, R) |
|
| 16 |
Dead Poets Society 1989, PG) |
|
| 17 |
Cast Away 2000, PG-13) |
|
| 18 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 19 |
Match Point 2005, R) |
|
| 20 |
Wimbledon 2004, PG-13) |




















