My Favorite Movies
| alexrosa743's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 2 |
The Devil's Advocate 1997, R) |
|
| 3 |
Ultraviolet 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Resident Evil 2002, R) |
|
| 5 |
Resident Evil - Apocalypse 2004, R) |
|
| 6 |
976-Evil 1989, R) |
|
| 7 |
The Howling 1981, R) |
|
| 8 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 9 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 10 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 11 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 12 |
Hostage 2005, R) |
|
| 13 |
Ong-Bak (Ong Bak: Muay Thai Warrior) 2005, PG-13) |
|
| 14 |
District B13 (Banlieue 13) 2004, R) |














