My Favorite Movies
| alexissilly10's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 2 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Little Black Book 2004, PG-13) |
|
| 4 |
Uptown Girls 2003, PG-13) |
|
| 5 |
Material Girls 2006, PG) |
|
| 6 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 7 |
Ever After: A Cinderella Story 1998, PG-13) |
|
| 8 |
Scream 3 2000, R) |
|
| 9 |
Scream 2 1997, R) |
|
| 10 |
Casper Meets Wendy 1998, PG) |
|
| 11 |
Raise Your Voice 2004, PG) |
|
| 12 |
Phat Girlz 2006, PG-13) |
|
| 13 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
|
| 14 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 15 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 16 |
The Hot Chick 2002, PG-13) |
|
| 17 |
Stuck On You 2003, PG-13) |
|
| 18 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 19 |
Scary Movie 2 2001, R) |
|
| 20 |
Scary Movie 3 2003, PG-13) |
|
| 21 |
Scary Movie 4 2006, PG-13) |
|
| 22 |
The Others 2001, PG-13) |
|
| 23 |
Shallow Hal 2001, PG-13) |
|
| 24 |
Dodgeball - A True Underdog Story 2004, PG-13) |
|
| 25 |
Flicka 2006, PG) |
|
| 26 |
Sleepover 2004, PG) |
|
| 27 |
Our Lips Are Sealed 2001, G) |
|
| 28 |
The Challenge 2003, G) |
|
| 29 |
Saw III 2006, R) |
|
| 30 |
Saw II 2005, R) |
|
| 31 |
Saw 2004, R) |
|
| 32 |
The Grudge 2004, PG-13) |
|
| 33 |
The Grudge 2 2006, PG-13) |
|
| 34 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 35 |
The Ring Two 2005, PG-13) |
|
| 36 |
Van Helsing 2004, PG-13) |
|
| 37 |
Jaws 1975, PG) |
|
| 38 |
Jaws 2 1978, PG) |
|
| 39 |
Jaws 3 1983, PG) |
|
| 40 |
Jaws 4 - The Revenge 1987, PG-13) |
|
| 41 |
Deep Blue Sea 1999, R) |
|
| 42 |
Ghost Ship 2002, R) |
|
| 43 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 44 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 45 |
Monster-in-Law 2005, PG-13) |
|
| 46 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 47 |
Meet the Parents 2000, PG-13) |
|
| 48 |
Epic Movie 2007, PG-13) |
|
| 49 |
I, Robot 2004, PG-13) |
|
| 50 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 51 |
Fantastic Four 2005, PG-13) |
|
| 52 |
Sky High 2005, PG) |
|
| 53 |
American Pie 1999, R) |
|
| 54 |
American Pie Presents - Band Camp 2005, R) |
|
| 55 |
American Pie 2 2001, R) |
|
| 56 |
American Pie 5: The Naked Mile 2006, R) |
|
| 57 |
American Wedding 2003, R) |
|
| 58 |
The Lizzie McGuire Movie 2003, PG) |
|
| 59 |
The Perfect Man 2005, PG) |
|
| 60 |
Anaconda 1997, PG-13) |
|
| 61 |
Never Been Kissed 1999, PG-13) |
|
| 62 |
Stranger Than Fiction 2006, PG-13) |
|
| 63 |
When a Stranger Calls 2006, PG-13) |
|
| 64 |
Open Water 2 (Adrift) 2006, R) |
|
| 65 |
Open Water 2003, R) |
|
| 66 |
The Covenant 2006, PG-13) |
|
| 67 |
Happy Feet 2006, PG) |



































































