My Favorite Movies
| alexasap's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Almost Famous 2000, R) |
|
| 2 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 3 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 4 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997, PG-13) |
|
| 5 |
Lost Highway 1997, R) |
|
| 6 |
Harold and Maude 1971, PG) |
|
| 7 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 8 |
Ferris Bueller's Day Off 1986, PG) |
|
| 9 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 10 |
Un Chien Andalou (An Andalusian Dog) 1928, Unrated) |
|
| 11 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 12 |
American History X 1998, R) |
|
| 13 |
Igby Goes Down 2002, R) |
|
| 14 |
Dancer in the Dark 2000, R) |
|
| 15 |
The Maltese Falcon 1941, PG) |
|
| 16 |
SLC Punk 1998, R) |
|
| 17 |
Bamboozled 2000, R) |
|
| 18 |
Zoolander 2001, PG-13) |


















