My Favorite Movies
| alexander48's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Blues Brothers 1980, R) |
|
| 2 |
Children of Men 2006, R) |
|
| 3 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 4 |
O Brother, Where Art Thou? 2000, PG-13) |
|
| 5 |
Daredevil 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 7 |
The Mask 1994, PG-13) |
|
| 8 |
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter) 2006, PG-13) |
|
| 9 |
Dog Soldiers 2002, R) |
|
| 10 |
Cidade de Deus (City of God) 2002, R) |
|
| 11 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 12 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 13 |
Blazing Saddles 1974, R) |
|
| 14 |
Lost In Translation 2003, R) |
|
| 15 |
The Royal Tenenbaums 2002, R) |















