My Favorite Movies


  1. alex33
  2. alex

these are some of my favorite childhood movies and movies i like today!

  alex33's Rating My Rating
1
The Hot Chick 2002,  PG-13)
2
White Chicks 2004,  PG-13)
3
Hustle & Flow 2004,  R)
4
The Perfect Man 2005,  PG)
5
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
6
Raise Your Voice 2004,  PG)
7
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
8
Agent Cody Banks 2003,  PG)
9
A Cinderella Story 2004,  PG)
10
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
11
In Her Shoes 2005,  PG-13)
12
Cry Wolf 2005,  PG-13)
13
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
14
Scream 3 2000,  R)
15
Scream 2 1997,  R)
16
Scream 1996,  R)
17
Dude, Where's My Car? 2000,  PG-13)
18
Drumline 2002,  PG-13)
19
Cry-Baby 1990,  PG-13)
20
The Butterfly Effect 2004,  R)
21
Passport To Paris 1999,  G)
22
Wolf Creek 2004,  R)
23
Holiday in the Sun 2001,  G)
24
Confessions of a Teenage Drama Queen 2004,  PG)
25
Our Lips Are Sealed 2001,  G)
26
The Parent Trap 1998,  PG)
27
Freaky Friday 2003,  PG)
28
Evil Angels (A Cry in the Dark) 1988,  PG-13)
29
Just My Luck 2006,  PG-13)
30
Herbie: Fully Loaded 2005,  G)
31
It Takes Two 1995,  PG)
32
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
33
New York Minute 2004,  PG)
34
Saw II 2005,  R)
35
Guess Who 2005,  PG-13)
36
Just Married 2003,  PG-13)
37
The Notebook 2004,  PG-13)
38
Uptown Girls 2003,  PG-13)
39
Mean Girls 2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments