My Favorite Movies
| Alethia's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 2 |
Better Luck Tomorrow 2002, R) |
|
| 3 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 4 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 5 |
Zatôichi (The Blind Swordsman: Zatoichi) 2003, R) |
|
| 6 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 7 |
Vampire Effect (Chin gei bin) (The Twins Effect) 2003, R) |
|
| 8 |
Kiss Kiss, Bang Bang 2005, R) |
|
| 9 |
Dogma 1999, R) |
|
| 10 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 11 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 12 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 13 |
The Bourne Supremacy 2004, PG-13) |
|
| 14 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 15 |
Ocean's Twelve 2004, PG-13) |
|
| 16 |
Densha otoko (Train Man) 2005, Unrated) |
















