My Favorite Movies
| aletheaevatt's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Pirate Movie 1982, PG) |
|
| 2 |
The Spongebob Squarepants Movie 2004, PG) |
|
| 3 |
The Wrong Guy 1998, PG-13) |
|
| 4 |
The Man in the Iron Mask 1977, R) |
|
| 5 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 6 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 7 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 8 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 9 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 10 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 11 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 12 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 13 |
Austin Powers in Goldmember 2002, PG-13) |
|
| 14 |
Ace Ventura: Pet Detective 1994, PG-13) |
|
| 15 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 16 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 17 |
King Kong 2005, PG-13) |
|
| 18 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 19 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 20 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |



















