Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  aleprincess93's Rating My Rating
1
Twilight 2008,  PG-13)
2
High School Musical 2006,  G)
3
High School Musical 2 2007,  G)
4
High School Musical 3: Senior Year 2008,  G)
5
Grease 1978,  PG)
6
Hairspray 2007,  PG)
7
Next 2007,  PG-13)
8
Step Up 2006,  PG-13)
9
Step Up 2 the Streets 2008,  PG-13)
10
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams 2002,  PG)
11
Sydney White 2007,  PG-13)
Sydney White
This is an amazing movie...really romantic, by the way...
12
Picture This! 2008,  Unrated)
13
Raise Your Voice 2004,  PG)
14
A Cinderella Story 2004,  PG)
15
You've Got Mail 1998,  PG)
16
Aquamarine 2006,  PG)
17
Hotel for Dogs 2009,  PG)
18
Contact 1997,  PG)
19
Hannah Montana: The Movie 2009,  G)
Hannah Montana: The Movie
Was so cool... luvd it!!!! Bet it'll win lots of awards...
20
The Proposal 2009,  PG-13)
The Proposal
You 'll laugh oout loud from beginning to end....
21
Adventureland 2009,  R)
Adventureland
Amazing movie... though there are too many sex-scenes.
22
Bandslam 2009,  PG)
Bandslam
loved it!
23
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
The Twilight Saga: New Moon
luv the twilight saga... can't wait for eclipse, I bet it'll be as good as new moon or twilight!
24
Post Grad 2009,  PG-13)
25
Remember Me 2010,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments