My Favorite Movies
| alechanham's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Truck Turner 1974, R) |
|
| 2 |
Deep Red (Profondo rosso) 1975, R) |
|
| 3 |
My Name Is Nobody (Il mio nome è Nessuno) 1974, PG) |
|
| 4 |
FUBAR 2002, R) |
|
| 5 |
New Police Story (San ging chaat goo si) 2004, R) |
|
| 6 |
Suspiria 1977, R) |
|
| 7 |
Deep Blue Sea 1999, R) |
|
| 8 |
The Happiness of the Katakuris 2001, R) |
|
| 9 |
The Life Aquatic with Steve Zissou 2004, R) |
|
| 10 |
Shogun Assassin 1980, R) |
|
| 11 |
Boggy Creek 2 - and the Legend Continues... 1984, PG) |
|
| 12 |
Les Rivières pourpres II - Les anges de l'apocalypse (Crimson Rivers 2: Angels of the Apocalypse) 2004, R) |
|
| 13 |
Carry on Camping 1969, R) |
|
| 14 |
Race With the Devil 1975, PG) |
|
| 15 |
Manhunter 1986, R) |















