My Favorite Movies
| alanwilliams5's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 2 |
Citizen Kane 1941, PG) |
|
| 3 |
The Wild Bunch 1969, R) |
|
| 4 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 5 |
Taxi Driver 1976, R) |
|
| 6 |
Jaws 1975, PG) |
|
| 7 |
Dawn of the Dead 2004, R) |
|
| 8 |
Planes, Trains and Automobiles 1987, R) |
|
| 9 |
Dazed and Confused 1993, R) |
|
| 10 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 11 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002, PG) |
|
| 12 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 13 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 14 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 15 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 16 |
Munich 2005, R) |
















