My Favorite Movies
| alanbreen131's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
National Lampoon's Christmas Vacation 1989, PG-13) |
|
| 2 |
National Lampoon's European Vacation 1985, PG-13) |
|
| 3 |
National Lampoon's Vacation 1983, R) |
|
| 4 |
Vegas Vacation 1997, PG) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 9 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 10 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 11 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 12 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 13 |
Home Alone 1990, PG) |
|
| 14 |
Home Alone 2: Lost in New York 1992, PG) |
|
| 15 |
Me, Myself & Irene 2000, R) |
|
| 16 |
Mrs. Doubtfire 1993, PG-13) |
|
| 17 |
Dumb and Dumber 1997, PG-13) |
|
| 18 |
There's Something About Mary 1998, R) |


















