My Favorite Movies


  alainadragon's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
2
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
3
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
4
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
7
Batman 1989,  PG-13)
8
King Kong 2005,  PG-13)
9
Godzilla 1998,  PG-13)
10
How the Grinch Stole Christmas 2000,  PG)
11
The Haunted Mansion 2003,  PG)
12
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
13
The Animal 2001,  PG-13)
14
Men in Black 1997,  PG-13)
15
Transformers 2007,  PG-13)
16
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
17
Fantastic Four 2005,  PG-13)
18
National Treasure: Book of Secrets 2007,  PG)
19
Flubber 1997,  PG)
20
Armageddon 1998,  PG-13)
21
Jurassic Park 1993,  PG-13)
22
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
23
Ice Age 2002,  PG)
24
The Matrix 1999,  R)
25
Finding Nemo 2003,  G)
26
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
27
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
28
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
29
War of the Worlds 2005,  PG-13)
30
Spider-Man 2002,  PG-13)
31
Mission Impossible 1996,  PG-13)
32
I, Robot 2004,  PG-13)
33
Toy Story 2 1999,  G)
34
Independence Day 1996,  PG-13)
35
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
36
The Mummy 1999,  PG-13)
37
Shrek 2001,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments