My Favorite Movies
| akysz's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Some Like It Hot 1959, Unrated) |
|
| 2 |
The Skeleton Key 2005, PG-13) |
|
| 3 |
The Jacket 2005, R) |
|
| 4 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 5 |
The Dark 2005, R) |
|
| 6 |
An Awfully Big Adventure 1994, R) |
|
| 7 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 8 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 9 |
Hot Fuzz 2006, R) |
|
| 10 |
The Crow 1994, R) |
|
| 11 |
Meet Joe Black 1998, PG-13) |
|
| 12 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 13 |
The Illusionist 2006, PG-13) |
|
| 14 |
Sin City 2005, R) |
|
| 15 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 16 |
Léon (The Professional) 1994, R) |
|
| 17 |
The Last Unicorn 1982, G) |
|
| 18 |
Willow 1988, PG) |


















