My Favorite Movies
| akirarodhernan's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 2 |
Secret Window 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Collateral 2004, R) |
|
| 4 |
Bram Stoker's Dracula 1992, R) |
|
| 5 |
Paulie 1998, PG) |
|
| 6 |
300 2007, R) |
|
| 7 |
Final Fantasy VII - Advent Children 2005, PG-13) |
|
| 8 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 9 |
The Last Samurai 2003, R) |
|
| 10 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 11 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 12 |
I, Robot 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Man on Fire 2004, R) |
|
| 14 |
American Samurai 1992, R) |
|
| 15 |
The Count of Monte Cristo 2002, PG-13) |
|
| 16 |
Only the Strong 1993, PG-13) |
|
| 17 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 18 |
Last Order: Final Fantasy VII 2005, Unrated) |
|
| 19 |
XXX 2002, PG-13) |
|
| 20 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 21 |
Troy 2004, R) |
|
| 22 |
Tekken: The Motion Picture 1998, Unrated) |
|
| 23 |
Men in Black 1997, PG-13) |
|
| 24 |
Men in Black II 2002, PG-13) |
|
| 25 |
Girl, Interrupted 1999, R) |

























