My Favorite Movies
| akirapharis's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 2 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 6 |
300 2007, R) |
|
| 7 |
Final Fantasy VII - Advent Children 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Last Order: Final Fantasy VII 2005, Unrated) |
|
| 9 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 10 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 11 |
The Addams Family 1991, PG-13) |
|
| 12 |
Addams Family Values 1993, PG-13) |
|
| 13 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 14 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 15 |
Escaflowne - The Movie 2000, PG-13) |
|
| 16 |
Samurai X - Trust , Unrated) |
|
| 17 |
Rurôni Kenshin: Seisô hen (Samurai X: Reflection) 2001, Unrated) |
|
| 18 |
Transformers 2007, PG-13) |


















