Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. AkilaDesires
  2. Akila

Give list a short description

  AkilaDesires's Rating My Rating
1
30 Days of Night 2007,  R)
30 Days of Night
It gets very bloody once the ravenous vampires shows up to this small town for their victims who are so afraid of these predators of the night.Good performances,suspense,gore & great action.
2
Bringing Out the Dead 1999,  R)
3
Vampires 1998,  R)
4
Con Air 1997,  R)
5
28 Days Later 2002,  R)
6
The Lost Boys 1987,  R)
7
American History X 1998,  R)
8
V for Vendetta 2006,  R)
9
The Devil's Advocate 1997,  R)
10
Sin City 2005,  R)
11
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
12
Legend 1986,  PG)
13
From Dusk Till Dawn 1996,  R)
14
28 Weeks Later... 2007,  R)
15
Red Rock West 1993,  R)
16
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror) 2007,  R)
17
Last Seduction 1994,  R)
18
Threesome 1994,  R)
19
Three...Extremes (Saam gaang yi) 2004,  R)
20
Red Eye 2005,  PG-13)
21
Broken Vessels 1998,  R)
22
A History of Violence 2005,  R)
23
Sleepy Hollow 1999,  R)
24
Sweet November 2001,  PG-13)
25
Election 1999,  R)
26
Constantine 2005,  R)
27
Flatliners 1990,  R)
28
Interview with the Vampire 1994,  R)
29
Fright Night 1985,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments