My Favorite Movies


  1. akakourtney
  2. Kourtney

I love every one of thiese movies. Please if you like to watch movies check out some of these!!!

  akakourtney's Rating My Rating
1
Step Up 2006,  PG-13)
2
Step Up 2 the Streets 2008,  PG-13)
3
Center Stage 2000,  PG-13)
4
Center Stage: Turn It Up 2008,  PG-13)
5
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
6
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
7
Crank 2006,  R)
8
Beyond Borders 2003,  R)
Beyond Borders
the best movie i've ever spent money to see a movie!!!
9
Foxfire 1996,  R)
Foxfire
a great story!!!
10
The Lake House 2006,  PG)
The Lake House
loved it!!!!!
11
A Walk in the Clouds 1995,  PG-13)
A Walk in the Clouds
Loved it!!!
12
Children of a Lesser God 1986,  R)
Children of a Lesser God
a great story and great actress just a great movie all around!!
13
Cry-Baby 1990,  PG-13)
14
We Own the Night 2007,  R)
15
Dreamer: Inspired by a True Story 2005,  PG)
16
Angel Eyes 2001,  R)
17
Monster-in-Law 2005,  PG-13)
Monster-in-Law
A funny , funny movie...if you love to laugh this is a movie to watch!!!!
18
Lucky 7 2003,  PG-13)
Lucky 7
A great love movie to watch
19
Knocked Up 2007,  R)
20
Maid of Honor 2005,  PG)
21
Eye of the Dolphin 2007,  PG-13)
Eye of the Dolphin
a great movie and story also loved the dolphins and the shots where it was filmed.
22
The Blue Butterfly 2004,  PG)
23
Face/Off 1997,  R)
Face/Off
great action movie
24
High Art 1998,  R)
High Art
a great movie and the actress played their parts just very well. I loved it.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments