My Favorite Movies


  AJReuRox's Rating My Rating
1
Postcards from the Edge 1990,  R)
Postcards from the Edge
One of my favorite Meryl Streep movies! I cannot go a week without watching it!
2
I Could Go On Singing 1963,  Unrated)
I Could Go On Singing
"Puke on my pantyhose" -Jay
3
A Star Is Born 1954,  PG)
A Star Is Born
We Saw Her Face!
4
Meet Me In St. Louis 1944,  Unrated)
Meet Me In St. Louis
The Judy Movie that started it all!
5
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
The Devil Wears Prada
I love this movie...Even my step-dad cannot go without watching it everytime it is on.
6
The Pact 2002,  Unrated)
The Pact
Best Dramatic role I have ever seen Megan Mullally (Karen Walker) in!
7
...First Do No Harm 1997,  PG-13)
...First Do No Harm
Meryl is fantastic in this movie
8
Young Frankenstein 1974,  PG)
Young Frankenstein
LOVE LOVE LOVE THIS MOVIE!
9
Evening 2007,  R)
10
Everything Put Together 2000,  R)
Everything Put Together
One of Megan Mullally's best performances!
11
Dark Victory 1939,  Unrated)
Dark Victory
I loved this movie! I had to watch the whole thing! A Bette Davis movie that you should not miss in my opinion!
12
Baby Mama 2008,  PG-13)
Baby Mama
I LOVED THIS MOVIE! CANT WAIT TO SEE IT AGAIN!
13
New York, New York 1977,  PG)
New York, New York
Love it!!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments