Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ajonesy1984's Rating My Rating
1
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
4
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
5
28 Days 2000,  PG-13)
6
28 Weeks Later... 2007,  R)
7
Alpha Dog 2006,  R)
8
The Omen 1976,  R)
9
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)
10
Step Up 2006,  PG-13)
11
Van Helsing 2004,  PG-13)
12
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
13
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
15
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
16
Ice Age 2002,  PG)
17
The Wizard of Oz 1939,  G)
18
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
19
Spiderman 1990,  Unrated)
20
50 First Dates 2004,  PG-13)
21
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
22
Big Fish 2004,  PG-13)
23
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
24
Silent Hill 2006,  R)
25
28 Days Later 2002,  R)
26
Party Monster 2003,  R)
27
Rent 2005,  PG-13)
28
Shrek 2001,  PG)
29
Moulin Rouge 1952,  Unrated)
30
Mean Girls 2004,  PG-13)
31
Drumline 2002,  PG-13)
32
Finding Nemo 2003,  G)
33
Click 2006,  PG-13)
34
Over the Hedge 2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments