My Favorite Movies
| ajhunter3824's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Superman 1978, PG) |
|
| 2 |
Superman II 1981, PG) |
|
| 3 |
Superman III 1983, PG) |
|
| 4 |
Superman Returns 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Superman IV: The Quest for Peace 1987, PG) |
|
| 6 |
Superman II: The Richard Donner Cut 2006, PG) |
|
| 7 |
Look Up in the Sky: The Amazing Story of Superman 2006, Unrated) |
|
| 8 |
Batman 1989, PG-13) |
|
| 9 |
Batman (1966) , Unrated) |
|
| 10 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 11 |
Batman & Robin 1997, PG-13) |
|
| 12 |
Batman Forever 1995, PG-13) |
|
| 13 |
Batman: The Movie 1966, PG) |
|
| 14 |
The Color Purple 1985, PG-13) |
|
| 15 |
Purple Rain 1984, R) |
|
| 16 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 17 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 18 |
The Long Walk Home 1989, PG) |
|
| 19 |
A Thin Line Between Love and Hate 1996, R) |
|
| 20 |
La Bamba 1987, PG-13) |
|
| 21 |
Back to the Future Part III 1990, PG) |
|
| 22 |
Back to the Future Part II 1989, PG) |
|
| 23 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 24 |
The Other Side of Midnight 1977, R) |
|
| 25 |
Last Holiday 2006, PG-13) |

























