My Favorite Movies
| aiysh93's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 2 |
Beauty and the Beast 1991, G) |
|
| 3 |
Alice in Wonderland 1951, G) |
|
| 4 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 5 |
Queen of the Damned 2002, R) |
|
| 6 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 7 |
Madagascar 2005, PG) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Bring It On 2000, PG-13) |
|
| 10 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
|
| 11 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Bring It On: All or Nothing 2006, PG-13) |
|
| 13 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 14 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 15 |
The Truman Show 1998, PG) |
|
| 16 |
Cry-Baby 1990, PG-13) |
|
| 17 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 18 |
Scary Movie 2 2001, R) |
|
| 19 |
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987, R) |
|
| 20 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 21 |
A Nightmare on Elm Street 1984, R) |
|
| 22 |
Cellular 2004, PG-13) |
|
| 23 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 24 |
Odd Girl Out 2004, PG-13) |
|
| 25 |
Hairspray 2007, PG) |

























