Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  AiRfOrCeKiD's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
i really love how they end the movie cuz then u no that there is going to be a 3rd one!!!!!!!!!!!!!! YAY
2
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
love it!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3
X-Men 2000,  PG-13)
4
When a Stranger Calls 2006,  PG-13)
When a Stranger Calls
i love this movie but the day after i saw it i had to babysit!!!!!!!!!!!!!!!! so that was really weird
5
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
This one is my all time fav of all the harry potters. idk y it just is. i think its cuz its the ffirst one i ever saw but idk??? i still love it!!!!!!!!!!
6
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
this is a really cool movie. it always keeps u on the edge of ur seat on matter how many times u see it
7
Ice Age 2002,  PG)
8
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
9
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
Spider-Man 3
OMG spider man 3
10
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand
LOVED IT!!!!!
11
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
American Pie Presents - Band Camp
this moive was way funny!!!!
12
Saw 2004,  R)
Saw
love every single Saw movie. there not scary just bloody and gorry thats all
13
Saw II 2005,  R)
Saw II
this one is more twisted then the 1st!!! but still good
14
Saw III 2006,  R)
Saw III
and this one is SO GROSS!!!! there is so much blood and guts its not even funny.... but it was still really good!! =)
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
OMG i loved it!!!!!!!!!! i wished i was longer like Hong Kong cuz i wonted mind if it was. there just to much action in the 5th book to put it in only 2 hrs

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments