My Favorite Movies
| airfairie's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 2 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 3 |
Avatar 2009, PG-13) |
|
| 4 |
Catch Me If You Can 2002, PG-13) |
|
| 5 |
Inception 2010, PG-13) |
|
| 6 |
Con Air 1997, R) |
|
| 7 |
The Italian Job 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 9 |
Resident Evil: Extinction 2007, R) |
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 12 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 13 |
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010, PG-13) |
|
| 14 |
Secret Window 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Transformers: Revenge of the Fallen 2009, PG-13) |
|
| 16 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 17 |
Death Race 2008, R) |
|
| 18 |
Hostage 2005, R) |
|
| 19 |
Fast & Furious 2009, PG-13) |
|
| 20 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 21 |
Inside Man 2006, R) |
|
| 22 |
Push 2009, PG-13) |
|
| 23 |
Fear 1996, R) |
|
| 24 |
Ultraviolet 2006, PG-13) |
|
| 25 |
Pay It Forward 2000, PG-13) |
|
| 26 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 27 |
Disturbia 2007, PG-13) |
|
| 28 |
John Q 2001, PG-13) |
|
| 29 |
Benny & Joon 1993, PG) |
|
| 30 |
Red Eye 2005, PG-13) |
|
| 31 |
Prom Night 2008, PG-13) |































