My Favorite Movies


  AiQing's Rating My Rating
1
Dhoom 2004,  Unrated)
Dhoom
One of the best movies i've watched in a long time. It's Fast and full of suspense. Thriller!!
2
Dil To Pagal Hai (The Heart Is Crazy) 1997,  Unrated)
Dil To Pagal Hai (The Heart Is Crazy)
It a nice love story..Love it.
3
Kuch Kuch Hota Hai 1998,  Unrated)
Kuch Kuch Hota Hai
I love Kajol, Rani, and Shah Rukh Khan in this movie.
VERY NICE LOVE STORY
4
Phir Bhi Dil Hai Hindustani 1999,  Unrated)
Phir Bhi Dil Hai Hindustani
AWESOME MOVIE!! Very funny. Juhi and Shar Rukh and Johnny Lever. So funny.
5
Salaam Namaste 2005,  Unrated)
Salaam Namaste
Very good movie. Priety and Saif was a good pair in the movie.
6
Namastey London 2007,  Unrated)
Namastey London
Very heart catching movie.
With nice songs and acting.
7
Baby's Day Out 1994,  PG)
Baby's Day Out
It's SO funny and cute!!
8
Kaho Naa... Pyaar Hai (Say This Is Love) 2000,  Unrated)
Kaho Naa... Pyaar Hai (Say This Is Love)
I love all the songs in this movie and the dancing is amazing. Love Hrithik.
9
Na Tum Jaano Na Hum 2002,  Unrated)
Na Tum Jaano Na Hum
Nice love story. Very touching.
10
Pyaar Ke Side Effects 2006,  Unrated)
Pyaar Ke Side Effects
It's funny, how each character acts.
11
Dil Chahta Hai 2001,  Unrated)
Dil Chahta Hai
nice story line..good songs.
12
Pyaar Kiya To Darna Kya 1998,  Unrated)
Pyaar Kiya To Darna Kya
Nice love story. Love Kajol. lol
13
Pyaar To Hona Hi Tha 1998,  Unrated)
Pyaar To Hona Hi Tha
It's a nice love story. Ajay and Kajol are cute together.
14
Pyaar Ishq Aur Mohabbat 2001,  Unrated)
Pyaar Ishq Aur Mohabbat
Nice movie.
15
Darna Mana Hai 2003,  Unrated)
Darna Mana Hai
It's not as scary. Overall it's an okay movie.
16
Mujhe Kucch Kehna Hai 2001,  Unrated)
Mujhe Kucch Kehna Hai
Nice movie.
17
Minyeo-neun goerowo (200 Pounds Beauty) 2006,  Unrated)
Minyeo-neun goerowo (200 Pounds Beauty)
It's a really funny Korean movie. I like the part where she breaks the stage while dancing.
18
Legally Blonde 2001,  PG-13)
Legally Blonde
I LOVED IT!! Reese was awesome in this movie!! ^^

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments