Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. aiorosoro
  2. J

Peliculas Raras pero con algo muy bueno ke entretiene y enseņa.

  aiorosoro's Rating My Rating
1
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
2
The Matrix 1999,  R)
3
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
4
Sin City 2005,  R)
Sin City
Mundo citadino extremo
5
The Ring 2002,  PG-13)
The Ring
La original Jponesa si ke da miedo
6
Saw II 2005,  R)
7
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
Podria pasar
8
300 2007,  R)
300
Violencia psicologica extrema
9
V for Vendetta 2006,  R)
V for Vendetta
Simbolismo buena historia
10
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
Buena historia
11
Silent Hill 2006,  R)
Silent Hill
El juego sike da terror y noches sin poder momir
12
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
Kill Bill, Volume 2
Continua la masacre
13
The Thing 1982,  R)
The Thing
Si alguien la tiene ke mela preste para copearla porfis.
Muy terrorifica,
14
The Thing from Another World 1951,  Unrated)
The Thing from Another World
Interesante
15
Wild Things: Diamonds in the Rough 2005,  R)
Wild Things: Diamonds in the Rough
Good Girls
16
Wild Things 2 2003,  R)
Wild Things 2
Super girls
17
Wicked Little Things 2006,  R)
Wicked Little Things
Muy buena para no momir
18
The Medallion 2003,  PG-13)
The Medallion
Mucha accion funny
19
Necromancer 1988,  R)
Necromancer
Muy buena bastante aterradora
20
Scream 1996,  R)
Scream
Muy buena aunke no tan terrorifica
21
The Evil Dead 1981,  R)
The Evil Dead
Super terrot
22
Evil Dead 2 1987,  R)
Evil Dead 2
super terror
23
Evil Spawn (Alien Within) (Alive by Night) (Deadly Sting) (Metamorphosis) 1987,  Unrated)
Evil Spawn (Alien Within) (Alive by Night) (Deadly Sting) (Metamorphosis)
Muy buena
24
Shao Lin jiang shi (Shaolin vs. Evil Dead) 2004,  Unrated)
Shao Lin jiang shi (Shaolin vs. Evil Dead)
Muy Rara pero buena
25
The Fly 1986,  R)
26
The Fly II 1989,  R)
27
Xing yuan (Sing yun) (Fly Me To Polaris) 2000,  Unrated)
28
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) 2004,  PG-13)
29
Alien 1979,  R)
30
Aliens 1986,  R)
31
Alien3 1992,  R)
32
Alien Resurrection 1997,  R)
33
AVP - Alien Vs. Predator 2004,  PG-13)
34
Aliens vs. Predator: Requiem (AVP 2) 2007,  R)
35
Aliens in the Attic 2009,  PG)
36
Alien Nation 1988,  R)
37
Alien 2 sulla Terra (Alien Terror) (Strangers) 1980,  R)
38
Alien Autopsy 2006,  PG-13)
39
Alien Apocalypse 2005,  Unrated)
40
Alien Trespass 2008,  PG)
41
Evil Aliens 2005,  R)
42
Aliens of the Deep 2005,  G)
43
Alien 3000 2004,  R)
44
The Alien Factor 1978,  Unrated)
45
Queen Noor: Between Two Realms 2005,  Unrated)
46
Stranger Than Fiction 2006,  PG-13)
47
Queen of the Damned 2002,  R)
48
Sphere 1998,  PG-13)
49
Juice 1992,  R)
50
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert 1994,  R)
51
Arctic Tale 2007,  G)
52
Snow Queen 2002,  Unrated)
53
4 Little Girls 1997,  Unrated)
54
River Queen 2005,  R)
55
Trick 'r Treat 2006,  R)
56
Akira 1988,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments