My Favorite Movies


  1. aintitmad
  2. Ms Human

Yay Movies

  aintitmad's Rating My Rating
1
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
Fear and Loathing in Las Vegas
this movie is so godlike
2
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
3
American Beauty 1999,  R)
4
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert 1994,  R)
5
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
6
Chopper 2000,  R)
7
Transamerica 2005,  R)
8
300 2007,  R)
9
Pan's Labyrinth 2006,  R)
10
Queen of the Damned 2002,  R)
Queen of the Damned
i love it but it irks me because the book is better and I reckon it would have been awesome if they'd stuck to the book more rather than trying to make it more commercial.
11
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
12
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
13
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
14
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
15
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
16
The Wind That Shakes the Barley 2006,  PG-13)
17
Breakfast on Pluto 2005,  R)
18
Foon 2006,  Unrated)
Foon
pretty much the weirdest movie i've ever seen. still don't know if i liked it or not
19
Garage Days 2003,  R)
20
The Butterfly Effect 2004,  R)
21
Trainspotting 1996,  R)
22
Little Miss Sunshine 2006,  R)
23
Thirteen 2002,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments