Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  aimsterz2010's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
the best trilogy ive ever seen
2
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
the best ever
3
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
4
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
5
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
6
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
great movie! i love all of them
7
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
8
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
9
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
10
The Passion of the Christ 2004,  R)
The Passion of the Christ
i stayed up til 1 o'clock to watch this movie and it was soooo worth it! this is a must see for anyone. it's really amazing how He did all this to save us even though we didn't deserve it!
11
The Nativity Story 2006,  PG)
The Nativity Story
this was a very good movie showing the paths mary and joseph took to keep their baby and our Lord safe.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments