My Favorite Movies


  aimhaze's Rating My Rating
1
Zombieland 2009,  R)
Zombieland
loved it,sheer zombie comedy carnage
2
The Haunted Palace 1963,  Unrated)
The Haunted Palace
1 of my fav horrors with the master vincent price at work.how horrors shd be made ... classic
3
Battle Royale 3D 2001,  Unrated)
Battle Royale 3D
i waited so long for this movie cumin out,very brutal
4
Play It to the Bone 2000,  R)
Play It to the Bone
so funny at start an the middle,when the fight hits near the end it really hits
5
Zatôichi (The Blind Swordsman: Zatoichi) 2003,  R)
Zatôichi (The Blind Swordsman: Zatoichi)
amazing scenes
6
Dog Soldiers 2002,  R)
Dog Soldiers
best take on the werewolfs
7
The Protector (Tom yum goong) (Warrior King) 2006,  R)
The Protector (Tom yum goong) (Warrior King)
sheer awsome,another stunning performance by tony jaa.fights are well done :),its called warrior king tho,not the protector !
8
Ong-Bak (Ong Bak: Muay Thai Warrior) 2005,  PG-13)
Ong-Bak (Ong Bak: Muay Thai Warrior)
Bruce Lee still hailed as the best,but this guy is so close
awsome fight scenes
9
Ninja Scroll 1986,  Unrated)
Ninja Scroll
best manga out there
10
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
purly cause i grew up with lord of the rings when i was a kid.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments