My Favorite Movies


  aimee2123's Rating My Rating
1
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
GREAT!!!!
4
The Breakfast Club 1985,  R)
5
Sixteen Candles 1984,  PG)
6
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
7
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
8
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
9
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
Great movie from a great battle ...
10
Van Helsing 2004,  PG-13)
11
X-Men 2000,  PG-13)
12
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
13
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
14
Kate & Leopold 2001,  PG-13)
15
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
16
The Secret Garden 1993,  PG)
17
Finding Neverland 2004,  PG)
18
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
20
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
21
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
A great movie with magic to choose what is right and what is eassy...
22
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
23
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
24
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
25
Interview with the Vampire 1994,  R)
26
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
27
Earthsea 2004,  Unrated)
28
Bringing Down The House 2003,  PG-13)
29
Queen of the Damned 2002,  R)
30
Shrek 2001,  PG)
31
Shrek 2 2004,  PG)
32
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
33
Little Women 1994,  PG)
34
The Princess Diaries 2001,  G)
35
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
36
A Little Princess 1995,  G)
37
Happily N'ever After 2006,  PG)
38
Shrek the Third 2007,  PG)
39
Arthur and the Invisibles (Arthur and the Minimoys) 2006,  PG)
Arthur and the Invisibles (Arthur and the Minimoys)
Great Movie I love it
40
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
41
300 2007,  R)
300
Amazing I'm still in shock!!
42
Stardust 2007,  PG-13)
43
Good Luck Chuck 2007,  R)
44
Sydney White 2007,  PG-13)
45
The Nanny Diaries 2007,  PG-13)
46
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
47
Fred Claus 2007,  PG)
48
The Mummy 1999,  PG-13)
49
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor 2008,  PG-13)
50
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
51
The Scorpion King 2002,  PG-13)
52
The Lake House 2006,  PG)
53
Atlantis - The Lost Empire 2001,  PG)
54
The Lost Boys 1987,  R)
55
The Little Mermaid 1989,  G)
56
The Little Mermaid II - Return to the Sea 2000,  G)
57
The Lion King 1994,  G)
58
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
59
The Covenant 2006,  PG-13)
60
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
61
Fantastic Four 2005,  PG-13)
62
The Reaping 2007,  R)
63
Casanova 2005,  R)
64
Atonement 2007,  R)
65
Pride and Prejudice 2005,  PG)
Pride and Prejudice
LOVE IT !!!!
AMAZING
66
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
67
27 Dresses 2008,  PG-13)
68
The Duchess 2008,  PG-13)
69
Nim's Island 2008,  PG)
70
Dr. Seuss' Horton Hears a Who! 2008,  G)
71
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 2008,  PG)
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
Great....awesome!!
72
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
73
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader 2010,  PG)
74
P.S. I Love You 2007,  PG-13)
P.S. I Love You
GRRRRRRRRRRRREAAAAAAAAAAAAATT I LOVE GERARD BUTLER
75
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
76
Fast & Furious 2009,  PG-13)
77
New Moon 1940,  Unrated)
78
Alice in Wonderland 2010,  PG)
79
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
The Twilight Saga: New Moon
LOVE IT!!! TAYLOR LAUTNER EVEN BETTER!!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments