My Favorite Movies
| ahumadda's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 2 |
Who Framed Roger Rabbit 1988, PG) |
|
| 3 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 4 |
Dogma 1999, R) |
|
| 5 |
Metropolis 1927, PG-13) |
|
| 6 |
Blade 1998, R) |
|
| 7 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 8 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 9 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 10 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 11 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 12 |
White Christmas 1954, Unrated) |
|
| 13 |
Seven Years in Tibet 1997, PG-13) |
|
| 14 |
Kingdom of Heaven 2005, R) |
|
| 15 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 16 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 17 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 18 |
Sin City 2005, R) |
|
| 19 |
Ben-Hur 1959, G) |
|
| 20 |
Fear and Loathing in Las Vegas 1998, R) |
|
| 21 |
Constantine 2005, R) |
|
| 22 |
The Last Temptation of Christ 1988, R) |
|
| 23 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 24 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 25 |
Cars 2006, G) |
|
| 26 |
What Dreams May Come 1998, PG-13) |
|
| 27 |
The Last Samurai 2003, R) |
|
| 28 |
Ice Age 2002, PG) |
|
| 29 |
The Last Starfighter 1984, PG) |
|
| 30 |
Casshern 2004, Unrated) |
|
| 31 |
The Forbidden Kingdom 2008, PG-13) |































