Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ahmedeagle75's Rating My Rating
1
The Last Samurai 2003,  R)
The Last Samurai
this film make me wish to be samurai
2
Kiss of the Dragon 2001,  R)
Kiss of the Dragon
my favorite actor
3
Romeo Must Die 2000,  R)
Romeo Must Die
jet lee makeing me feal playing kungfu when i see him
4
Black Mask 1997,  R)
Black Mask
hero in the darck
5
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
Rush Hour 2
action and comdiat same time
6
Heart of Dragon (Long de xin) (The First Mission) 1985,  R)
7
Police Story 2 (Ging chaat goo si juk jaap) (Police Force II) 1987,  PG-13)
Police Story 2 (Ging chaat goo si juk jaap) (Police Force II)
my favirot actore with jet lee
8
Jing wu ying xiong (Fist of Legend) 1994,  R)
Jing wu ying xiong (Fist of Legend)
best actore of old china
9
Commando 1985,  R)
Commando
the power of commados
10
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
Terminator 2: Judgment Day
lets move to future store
11
Rocky III 1982,  PG)
12
Rocky Balboa 2006,  PG)
Rocky Balboa
i lik that film
13
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
15
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
wonderful majic story
16
Desperado 1995,  R)
Desperado
the best
17
The 13th Warrior 1999,  R)
The 13th Warrior
power
18
Face/Off 1997,  R)
Face/Off
woandrful story and actors to
19
XXX 2002,  PG-13)
XXX
that story we need to see get out the earth
20
Men in Black 1997,  PG-13)
Men in Black
wish see alot of new stores for men in black
21
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand
like filem from beigin
22
Fantastic Four 2005,  PG-13)
Fantastic Four
i rad this story when i was young
23
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
Spider-Man 3
like bat man my dream to
24
Batman Forever 1995,  PG-13)
Batman Forever
my dream
25
Superman Returns 2006,  PG-13)
Superman Returns
every one dream to be superman
26
Superman 1978,  PG)
Superman
every one dream to be superman
27
Superman 2005,  Unrated)
Superman
every one dream to be superman
28
Look Up in the Sky: The Amazing Story of Superman 2006,  Unrated)
Look Up in the Sky: The Amazing Story of Superman
every one dream to be superman
29
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
very wonderful film
30
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
woanderfull story

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments