My Favorite Movies
| ahmadrisaldy's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Raising Cain 1992, R) |
|
| 2 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 3 |
Mrs. Doubtfire 1993, PG-13) |
|
| 4 |
Platoon 1986, R) |
|
| 5 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 6 |
Cliffhanger 1993, R) |
|
| 7 |
Boogie Nights 1997, R) |
|
| 8 |
Sheng xia guang nian, (Eternal Summer) 2006, Unrated) |
|
| 9 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 10 |
Bram Stoker's Dracula 1992, R) |
|
| 11 |
54 1998, R) |
|
| 12 |
Up 2009, PG) |
|
| 13 |
G.I. Joe: Rise of Cobra 2009, PG-13) |













