My Favorite Movies


  ahillerman's Rating My Rating
1
Pan's Labyrinth 2006,  R)
Pan's Labyrinth
This movie let your imagination wonder it had a great storyline there were a few problems however such as time setting but otherwise it was a great movie that all should see
2
Bridge to Terabithia 1985,  Unrated)
Bridge to Terabithia
This movie was great it had a great storyline but was very sad
3
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
4
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
5
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
6
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
7
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
This is a heart pumping movie this movie can really show the speed that cars can get up to and it just and adrenaline charging film
8
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
9
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
10
The Transformers - The Movie 1986,  PG)
The Transformers - The Movie
This is an extremely good movie a lot of action this was a amazing peace of film making there was a lot of work put into it although there was few problems with the movie as via the original transformers the movie was great and good for almost all ages
11
Undiscovered 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments