My Favorite Movies
Some inspiring movies I've watched
| agoesmanthono's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 2 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 3 |
Finding Neverland 2004, PG) |
|
| 4 |
Catch Me If You Can 2002, PG-13) |
|
| 5 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 6 |
The Terminal 2004, PG-13) |
|
| 7 |
Sleepless in Seattle 1993, PG) |
|
| 8 |
Mystic River 2003, R) |
|
| 9 |
Revolutionary Road 2008, R) |
|
| 10 |
War of the Buttons 1994, PG) |
|
| 11 |
Felon 2008, R) |












agoesmanthono posted 2 years ago
to be continued