My Favorite Movies


  agipologa's Rating My Rating
1
Apocalypto 2006,  R)
2
Saw III 2006,  R)
3
Deja Vu 1997,  PG-13)
4
Epic Movie 2007,  PG-13)
5
Sione's Wedding (Samoan Wedding) 2006,  Unrated)
6
Step Up 2006,  PG-13)
7
Little Man 2006,  PG-13)
8
Save the Last Dance 2 2006,  PG-13)
9
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
10
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
11
Bring It On 2000,  PG-13)
12
All You've Got 2006,  PG-13)
13
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
14
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
15
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
16
Ocean's Eleven 1960,  Unrated)
17
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
18
The Longest Yard 1974,  R)
19
300 2007,  R)
20
50 First Dates 2004,  PG-13)
21
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
22
The Longest Yard 2005,  PG-13)
23
The Waterboy 1998,  PG-13)
24
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
25
Big Daddy 1999,  PG-13)
26
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
27
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
28
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
29
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
30
Bad Boys 1995,  R)
31
Made in America 1993,  PG-13)
32
Shark Tale 2004,  PG)
33
I, Robot 2004,  PG-13)
34
Men in Black II 2002,  PG-13)
35
Independence Day 1996,  PG-13)
36
Enemy of the State 1998,  R)
37
Wild Wild West 1999,  PG-13)
38
Saw II 2005,  R)
39
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
40
The Matrix Reloaded 2003,  R)
41
Hitch 2005,  PG-13)
42
Men in Black 1997,  PG-13)
43
The Warriors 1979,  R)
44
Once Were Warriors 1994,  R)
45
Game of Death 1978,  R)
46
Double Jeopardy 1999,  R)
47
Enter the Dragon 1973,  R)
48
Dragon: The Bruce Lee Story 1993,  PG-13)
49
Bruce Lee - A Warrior's Journey 2000,  Unrated)
50
Bruce Lee and Kung Fu Mania 2001,  Unrated)
51
Tang shan da xiong (Fists of Fury) (The Big Boss) 1971,  R)
52
Last Man Standing 1996,  R)
53
Police Story (Ging chaat goo si) (Police Force) 1985,  PG-13)
54
The Legend of Drunken Master (Jui kuen II) (Drunken Fist II) 1994,  R)
55
Unborn But Forgotten 2005,  R)
56
Chinese Super Ninjas 1982,  R)
57
Two Champions of Shaolin 1982,  R)
58
The Young Master (Shi di chu ma) 1978,  PG-13)
59
American Fusion 2005,  PG-13)
60
Shaolin Martial Arts 1975,  Unrated)
61
Police Academy 4 - Citizens on Patrol 1987,  PG)
62
Police Academy 2 - Their First Assignment 1985,  PG-13)
63
Team America - World Police 2004,  R)
64
Police Academy 1984,  R)
65
Police Academy 7: Mission to Moscow 1994,  PG)
66
Police Academy 6 - City Under Siege 1989,  PG)
67
Police Academy 5 - Assignment Miami Beach 1988,  PG)
68
3 Ninjas 1992,  PG)
69
3 Ninjas Kick Back 1994,  PG)
70
3 Ninjas - High Noon on Mega Mountain 1998,  PG)
71
3 Ninjas Knuckle Up 1995,  PG-13)
72
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Turtles Awesome Easter ,  Unrated)
73
Teenage Mutant Ninja Turtles II - The Secret of the Ooze 1991,  PG)
74
Teenage Mutant Ninja Turtles - Michelangelo's Christmas Rescue 2004,  Unrated)
75
Teenage Mutant Ninja Turtles: Planet of the Turtleoids 1991,  Unrated)
76
The Making of Teenage Mutant Ninja Turtles: Behind the Shells 1991,  Unrated)
77
Teenage Mutant Ninja Turtles: Coming Out of Their Shells Tour 1990,  Unrated)
78
Eddie Murphy Delirious 1983,  Unrated)
79
Beverly Hills Cop 1984,  R)
80
Dr. Dolittle 2 2001,  PG)
81
Dr. Dolittle 1998,  PG-13)
82
Norbit 2007,  PG-13)
83
The Karate Kid Part II 1987,  PG)
84
The Karate Kid, Part III 1989,  PG)
85
The Karate Kid 1984,  PG)
86
The Game 1997,  R)
87
Snoop Dog: Boss 'N' Up 2005,  Unrated)
88
Snoop Dogg's Hood of Horror 2006,  R)
89
Up in Smoke 1978,  R)
90
Cheech and Chong - Things Are Tough All Over 1982,  R)
91
Cheech & Chong's Next Movie 1980,  R)
92
Cheech and Chong's The Corsican Brothers 1985,  PG)
93
Murder, Inc. 1960,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments