Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  AgentR's Rating My Rating
1
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
Meet The Fockers
One of my favpurite films!
2
Twister 1996,  PG-13)
Twister
Cool
3
Rush Hour 1998,  PG-13)
4
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
5
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
Another of my favourite films!
6
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Johnny depp is so funny!
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
8
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
9
Dr. No 1962,  PG)
10
From Russia With Love 1963,  PG)
11
Goldfinger 1964,  PG)
12
Thunderball 1965,  PG)
13
You Only Live Twice 1967,  PG)
14
On Her Majesty's Secret Service 1969,  PG)
15
Diamonds Are Forever 1971,  PG)
16
Live and Let Die 1973,  PG)
17
The Man with the Golden Gun 1974,  PG)
18
The Spy Who Loved Me 1977,  PG)
19
Moonraker 1979,  PG)
20
For Your Eyes Only 1981,  PG)
21
Octopussy 1983,  PG)
22
A View to a Kill 1985,  PG)
23
The Living Daylights 1987,  PG)
24
Licence To Kill 1989,  PG-13)
25
GoldenEye 1995,  PG-13)
26
Tomorrow Never Dies 1997,  PG-13)
27
The World Is Not Enough 1999,  PG-13)
28
Die Another Day 2002,  PG-13)
29
Casino Royale 2006,  PG-13)
30
Never Say Never Again 1983,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments