Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  agdavid2004's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
great movie
2
Ring of Fire 1991,  Unrated)
3
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
4
The Ring 2002,  PG-13)
5
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
6
Freddy vs. Jason 2003,  R)
7
Taxi 2004,  PG-13)
8
Saw (short film) 2003,  Unrated)
9
Saw II 2005,  R)
10
Saw III 2006,  R)
11
Norbit 2007,  PG-13)
12
Nutty Professor II - The Klumps 2000,  PG-13)
13
Madea Goes to Jail 2006,  PG-13)
14
Madea's Family Reunion 2006,  PG-13)
15
Johnson Family Vacation 2004,  PG-13)
16
The One 2001,  PG-13)
17
Underworld 2003,  R)
18
Barbershop 2 - Back in Business 2004,  PG-13)
19
Dancehall Queen 1997,  Unrated)
20
Queen of the Damned 2002,  R)
21
Are We There Yet? 2003,  PG)
22
Are We Done Yet? 2007,  PG)
23
Honey, We Shrunk Ourselves 1996,  PG)
24
American Wedding 2003,  R)
25
Jeepers Creepers 2001,  R)
26
Jeepers Creepers 2 2003,  R)
27
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006,  R)
28
Final Destination 3 2006,  R)
29
Into the Blue 2005,  PG-13)
30
Ghost Ship 2002,  R)
31
Cujo 1983,  R)
32
Hustle & Flow 2004,  R)
33
Kung Fu Hustle 2004,  R)
34
Baby Boy 2001,  R)
35
Boyz n the Hood 1991,  R)
36
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
37
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003,  PG-13)
38
The Mummy 1999,  PG-13)
39
The Mummy Returns 2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments