My Favorite Movies
| agata000's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 2 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 3 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 4 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 5 |
Kissing Jessica Stein 2002, R) |
|
| 6 |
Children of Men 2006, R) |
|
| 7 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 8 |
Hedwig and the Angry Inch 2001, R) |
|
| 9 |
Frida 2002, R) |
|
| 10 |
Lost In Translation 2003, R) |
|
| 11 |
Rushmore 1998, R) |
|
| 12 |
I Heart Huckabees 2004, R) |
|
| 13 |
Monsoon Wedding 2002, R) |
|
| 14 |
Inglourious Basterds 2009, R) |
|
| 15 |
WALL-E 2008, G) |
|
| 16 |
Chavez: Inside the Coup (The Revolution Will Not Be Televised) 2003, Unrated) |
|
| 17 |
Election 1999, R) |
|
| 18 |
Punch-Drunk Love 2002, R) |
|
| 19 |
High Fidelity 2000, R) |
|
| 20 |
Before Sunset 2004, R) |
|
| 21 |
Before Sunrise 1995, R) |
|
| 22 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 23 |
The Hours 2002, PG-13) |
|
| 24 |
Good Will Hunting 1997, R) |
|
| 25 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |

























