My Favorite Movies
| afsanehmmm's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Mulholland Drive 2001, R) |
|
| 2 |
Rope 1948, PG) |
|
| 3 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 4 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 5 |
The Pianist 2002, R) |
|
| 6 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 7 |
Ten 2002, Unrated) |
|
| 8 |
The Human Stain 2003, R) |
|
| 9 |
The Others 2001, PG-13) |
|
| 10 |
Kaghaz-e bikhat 2002, Unrated) |
|
| 11 |
A Few Good Men 1992, R) |
|
| 12 |
21 Grams 2003, R) |












