My Favorite Movies
| afity10's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R)
Score breakdown by categories : |
|
| 2 |
The Evil Dead 1981, R) |
|
| 3 |
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966, R) |
|
| 4 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 5 |
Hard Candy 2005, R) |
|
| 6 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 7 |
Million Dollar Baby 2004, PG-13) |
|
| 8 |
My Name Is Nobody (Il mio nome è Nessuno) 1974, PG) |
|
| 9 |
Death Proof 2007, R) |
|
| 10 |
Cidade de Deus (City of God) 2002, R) |
|
| 11 |
Sallah Shabati 1963, Unrated) |
|
| 12 |
The Blues Brothers 1980, R) |
|
| 13 |
Life as a House 2001, R) |
|
| 14 |
Waltz with Bashir 2008, R) |
|
| 15 |
5 Fingers of Death (Tian xia di yi quan) 1972, R) |
|
| 16 |
The Troupe 1977, Unrated) |
















