My Favorite Movies
Give list a short description
| afiqleo90's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Devil Wears Prada 2006, PG-13)
well, this story extremely all about high fashion world. i lovin' it. meryl streep done a very good job as well anne hathaway. but i do like emily blunt. and really... gisele as serena done quite a good job. |
|
| 2 |
Legally Blonde 2001, PG-13) |
|
| 3 |
Shall We Dance 2004, PG-13)
huh... beautiful movies.. the dancing part really help this movies. movie soundtrack really romantic. j.lo looking hottttttttt in this movies. but it kinda confusing me sometime. there's no certain connection between j.lo and richard. i don't know are they in love?? or something?? |
|
| 4 |
Barbie in the 12 Dancing Princesses 2006, Unrated) |
|
| 5 |
Erin Brockovich 2000, R) |
|
| 6 |
Dance with Me 1998, PG) |
|
| 7 |
Ratatouille 2007, G) |
|
| 8 |
Maid in Manhattan 2002, PG-13) |
|
| 9 |
Sister Act 2: Back in the Habit 1993, PG) |
|
| 10 |
Sorority Boys 2002, R) |
|
| 11 |
Malena 2000, R) |
|
| 12 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 13 |
Notting Hill 1999, PG-13) |
|
| 14 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 15 |
The Princess Diaries 2001, G) |
|
| 16 |
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde 2003, PG-13) |
|
| 17 |
National Treasure 2004, PG) |
|
| 18 |
Blast from the Past 1999, PG-13) |
|
| 19 |
Chasing Liberty 2004, PG-13) |
|
| 20 |
What a Girl Wants 2003, PG) |
|
| 21 |
Shoot 'Em Up 2007, R) |





















