My Favorite Movies
| afaruk4's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Beautiful Mind 2001, PG-13) |
|
| 2 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 3 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 4 |
Back to the Future Part II 1989, PG) |
|
| 5 |
Back to the Future Part III 1990, PG) |
|
| 6 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 7 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 8 |
Chocolat 2000, PG-13) |
|
| 9 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 10 |
Ghostbusters 1984, PG) |
|
| 11 |
I, Robot 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 13 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 14 |
Kingdom of Heaven 2005, R) |
|
| 15 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 16 |
The Da Vinci Code 2006, PG-13) |
|
| 17 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 18 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 19 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 20 |
The Mask 1994, PG-13) |
|
| 21 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 22 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 23 |
The Truman Show 1998, PG) |
|
| 24 |
The Village 2004, PG-13) |
|
| 25 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 26 |
War of the Worlds 2005, PG-13) |
|
| 27 |
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004, PG) |
|
| 28 |
Masters Of Russian Animation #1 1962, Unrated) |
|
| 29 |
Masters Of Russian Animation #2 2000, Unrated) |
|
| 30 |
2001: A Space Odyssey 1968, G) |
|
| 31 |
Evan Almighty 2007, PG) |
|
| 32 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 33 |
Mission To Mars 2000, PG) |
|
| 34 |
Hacivat Karagöz neden öldürüldü? (Who Killed Shadows?_ 2006, Unrated) |
|
| 35 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 36 |
Sin City 2005, R) |
|
| 37 |
The New World 2005, PG-13) |
|
| 38 |
Fahrenheit 9/11 2004, R) |
|
| 39 |
Ratatouille 2007, G) |
|
| 40 |
Apocalypto 2006, R)
"Butun uygarliklar, kendi icerisinden parcalanmadikca fethedilemez." W. Durant |
|
| 41 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 42 |
Signs 2002, PG-13) |
|
| 43 |
Contact 1997, PG) |
|
| 44 |
The Island of Dr. Moreau 1996, PG-13) |
|
| 45 |
Close Encounters of the Third Kind 1977, PG) |
|
| 46 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002, PG) |
|
| 47 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 48 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 49 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 50 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 51 |
2010: The Year We Make Contact 1984, PG) |
|
| 52 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 53 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 54 |
Dumb and Dumber 1997, PG-13) |
|
| 55 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 56 |
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984, PG) |
|
| 57 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |
|
| 58 |
Indiana Jones and the Last Crusade 1989, PG-13) |
|
| 59 |
Star Trek: The Motion Picture 1979, G) |
|
| 60 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 61 |
The Time Machine 2002, PG-13) |
|
| 62 |
Vanilla Sky 2001, R) |
|
| 63 |
The Island 2005, PG-13) |
|
| 64 |
Jumanji 1995, PG) |
|
| 65 |
Of Mice and Men 1992, PG-13) |
|
| 66 |
The Man from Earth 2007, Unrated) |
|
| 67 |
Dogma 1999, R)
dogmalarÄą dogmalarla eleĹ?tirmiĹ? tam ortada bir film. ama dahice yanlarÄą ve ince msjlarÄą var. dili çok bozuk o yanÄąnÄą sevmedim. herkesin izleyebileceÄ?i, izlese de objektif bakamayacaÄ?Äą tĂźrden bir film. da vinci Ĺ?ifresi kadar sarsÄącÄą bir film bence. hatta daha fazla. biĹ?eylere sorgulamadan inanmÄąĹ? olanlar izlemesin derim son olarak :) |
|
| 68 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 69 |
Martian Child 2007, PG) |
|
| 70 |
Ben X 2007, Unrated) |
|
| 71 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 72 |
Meet Joe Black 1998, PG-13) |
|
| 73 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 74 |
Powaqqatsi 1988, G) |
|
| 75 |
Zeitgeist: The Movie 2007, Unrated)
izlenesi ve izlendirilesi bir video... 1. bolumde katilmadigim ciddi noktalarin yaninda dogru oldugunu dusundugum yerleri de yok degil. bu arada orda islam disindaki dinlere elestiriler yaparken islama karsi direkt bir elestiri olmamasina ragmen islam'in da kabul ettigi bazi inanclari da elestiriyor. tum dinleri gruplayabilmisler islami dogal olarak bu gruba alamamislar ki belki bu diger dinlerdeki akil disi olan yozlasmisliklarin islamda olmadigini gosterir islam dinine mensup olmayan insanlara. ancak elestirdigi bazi seyler de var ki tum dinler icin gecerli ve hakli kanaatimce. bu da din olgusunun insanlik tarihinde cogu kereler iktidar icin insanlari kontrol etme mekanizmasi olarak essiz bir potansiyele sahip oldugudur. ve yozlazmislik digerlerinde oldugu kadar olmasa bile su anki yasanilan islam anlayisinda (anlayissizliginda) da vardir!.. belgeselin diger bolumlerindeki iddaalarin dogruluk payi oldukca yuksek bana gore. sadece uyanmak ve parcalari birlestirmek lazim... |
|
| 76 |
Koyaanisqatsi - Life Out of Balance 1982, Unrated)
sikilmadan izleme medeni cesaretini gosterenler icin bu film oldukca onemli mesajlar tasiyor bence sosis kardeslerim :) uretim bandindaki sosislerin yasamlarimiza ne kadar cok benzedigine dikkat edin... ayrica bakisi yukarilara cikardikca insanoglunun yapmis oldugu ve uygarlimizin geldigi noktayi yansitan sehirlerimiz elektronik devrelerden farksiz gibi duruyor biraz geri cekilip gerilerden bakinca. banttan cikip, herseye biraz geri durup bir durum kontrolu yapmak lazim... bilincinde olmadan neleri degistiriyoruz ve neleri de degistirdigimizi sanip degistiremiyoruz? |
|
| 77 |
Life Is Beautiful (La Vita č bella) 1997, PG-13) |
|
| 78 |
The Darjeeling Limited 2007, R) |
|
| 79 |
Equilibrium 2002, R) |
|
| 80 |
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995, R) |
|
| 81 |
The Wave 2011, Unrated) |
|
| 82 |
Pay It Forward 2000, PG-13) |
|
| 83 |
Gabriel 2007, R) |
|
| 84 |
The Game 1997, R) |
|
| 85 |
A.I. Artificial Intelligence 2001, PG-13) |
|
| 86 |
K-PAX 2001, PG-13) |
|
| 87 |
Bicentennial Man 1999, PG) |
|
| 88 |
The Gods Must Be Crazy 1981, PG) |
|
| 89 |
The Gods Must Be Crazy II 1990, PG) |
|
| 90 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 91 |
Phenomenon 1996, PG) |
|
| 92 |
The Others 2001, PG-13) |
|
| 93 |
The Nines 2006, R) |
|
| 94 |
The Kid 2000, PG) |
|
| 95 |
Minority Report 2002, PG-13) |
|
| 96 |
Red Planet 2000, PG-13) |
|
| 97 |
The Curious Case of Benjamin Button 2008, PG-13) |
|
| 98 |
Peaceful Warrior 2006, PG-13) |
|
| 99 |
Seven Years in Tibet 1997, PG-13) |
|
| 100 |
Boku no kanojo wa saibôgu (Cyborg Girl) (Cyborg She) 2008, PG) |
|
| 101 |
The Five People You Meet in Heaven 2004, Unrated) |
|
| 102 |
Seven Pounds 2008, PG-13) |
|
| 103 |
Interstate 60 2002, R) |
|
| 104 |
La tigre e la neve (The Tiger and the Snow) 2005, Unrated) |
|
| 105 |
Iron Man 2008, PG-13) |
|
| 106 |
The Boy in the Striped Pajamas (The Boy in the Striped Pyjamas) 2008, PG-13) |
|
| 107 |
Legends of the Fall 1994, R) |
|
| 108 |
The Fall 2006, R) |
|
| 109 |
Kaze no tani no Naushika (Nausicaa of the Valley of the Wind) (Warriors of the Wind) 1984, PG) |
|
| 110 |
Osmanli Cumhuriyeti, (The Ottoman Republic) 2008, Unrated) |
|
| 111 |
The Illusionist 2006, PG-13) |















































































































