My Favorite Movies
| Aeon6's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Queen of the Damned 2002, R) |
|
| 2 |
Vampire Hunter D - Bloodlust 2000, R) |
|
| 3 |
Buffy the Vampire Slayer 1992, PG-13) |
|
| 4 |
Blood - The Last Vampire 2001, Unrated) |
|
| 5 |
Vampire Hunter D (Banpaia hantâ D) 1985, Unrated) |
|
| 6 |
Van Helsing 2004, PG-13) |
|
| 7 |
Van Helsing: The London Assignment 2004, PG-13) |
|
| 8 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 9 |
X2: X-Men United 2003, PG-13) |
|
| 10 |
Men in Black 1997, PG-13) |
|
| 11 |
Men in Black II 2002, PG-13) |
|
| 12 |
Sundown: The Vampire in Retreat 1990, R) |
|
| 13 |
Dark Prince: The True Story of Dracula (Dracula - The Dark Prince) 2000, R) |
|
| 14 |
Dracula 2000 2000, R) |
|
| 15 |
Bram Stoker's Dracula 1992, R) |
|
| 16 |
Dracula 3000 2004, R) |
|
| 17 |
Dracula 3 - Legacy 2004, R) |
|
| 18 |
Dracula II: Ascension 2003, R) |
|
| 19 |
Dracula 1973, R) |
|
| 20 |
The Four Feathers 2002, PG-13) |
|
| 21 |
Deep Blue Sea 1999, R) |
|
| 22 |
Mou gaan dou (Infernal Affairs) 2002, R) |
|
| 23 |
Jing mo gaa ting (House of Fury) 2005, Unrated) |
|
| 24 |
DOA: Dead or Alive 2007, PG-13) |
|
| 25 |
Deep Impact 1998, PG-13) |
|
| 26 |
Immortal , R) |


























