Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  adventurous's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
OH MY GAWD *SCREAMS* IT WAS MINT I LOVED IT JUST WOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
first one was better but this one was really good funny and dramatic johnny depp lukin yummy and orlando bloom keira stunning as ever
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
4
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
Spider-Man 3
MINT!!!!!!
it was totally better than what i expected oh my gosh it was top!!
5
Blades of Glory 2007,  PG-13)
Blades of Glory
THE FUCKING BEST MAN !!! LOVE IT! GUNA OWN IT
6
It's a Boy Girl Thing 2006,  PG-13)
It's a Boy Girl Thing
my favourite film of all time except the little mermaid !!! this filom is soooooooo funny and hes SOOO FIT LOL omg im gttin this dvd
7
The Little Mermaid 1989,  G)
The Little Mermaid
Fvaourite film off all time by disney! Just soooo good! love it
8
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
Dodgeball - A True Underdog Story
BEST COMBINATION OF CASTS!!! love this film
9
Stick It 2006,  PG)
Stick It
Was really gd lv her attitude! and the gymnastics was excellant!
10
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
EXCELLANT>>owen wilson ,vince vaughn, will ferrell, rachel mc adams all the very best !
11
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
russel crow jusr WOW loved the film so upsetting and the soundtrack enya omg love the film! very strong and emotional
12
Ghost Rider 2007,  PG-13)
Ghost Rider
best nicholas cage film ive ever seen!!!!!!!!! loed it to bits and i love the story and the the skull on fire oh yeah!!!
13
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
14
Forrest Gump 1994,  PG-13)
Forrest Gump
LOVE IT!!!!!!!!!
"MAMA SED LIFE IS LIKE A BOX OF CHOCOLATES U NEVA NO WHATCHA GUNA GET" love it
15
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
one of my fav films jim carrey is "ACE" ;)
16
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
Moulin Rouge!
one of my favourite films!!!
both actors were great love the songa and the funny story line at the beggining but at the end omg my eyes were red n puffy lol love the film
17
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
Ace Ventura - When Nature Calls
jim carrey a top guy love all his films!
18
Big Daddy 1999,  PG-13)
Big Daddy
sweet and funny then emotional! lol
19
Bad Boys 1995,  R)
Bad Boys
funny adn great love the cast !! woooo (k)
20
Bad Boys II 2003,  R)
Bad Boys II
will msiht and matt lawrence are a top combination in cast !! in life they were gd!!! loved the films!
21
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
Happy Gilmore
funny stuff that!
22
Zoolander 2001,  PG-13)
Zoolander
what can i say its ben stiller lol
23
Saving Private Ryan 1998,  R)
Saving Private Ryan
emotional and a great film !!
long but worth it!
24
The Green Mile 1999,  R)
The Green Mile
made me cry soooooo much love this film so emotional
25
Love Actually 2003,  R)
Love Actually
Best love stoy of all time. emotional and funny. Even though there were quite alot of different romances kindeling i thought it was easy to follow.
26
Road Trip 2000,  R)
Road Trip
"eat it mitch" lol film was hilariously funny great combination of the cast!
27
Troy 2004,  R)
Troy
love the history anyways about troy but brad pitt wow gawjus !! hehhe lol xcellant film.
28
The Spongebob Squarepants Movie 2004,  PG)
The Spongebob Squarepants Movie
patrick satr and spongebob squarepants are awesum lol
29
Collateral 2004,  R)
Collateral
excellant film!
30
Meet Joe Black 1998,  PG-13)
Meet Joe Black
brad pitt omg fit!!!
made me ry this film and it was soooo gd!
31
Anger Management 2003,  PG-13)
Anger Management
rlly funy film Adam Sandler and Jack Nicholson make a gd team.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments