My Favorite Movies


  ADOG2DAGIZZLE's Rating My Rating
1
Get Rich or Die Tryin' 2005,  R)
Get Rich or Die Tryin'
I recomend all 2 watch dis, giv'z an insite in 2 da Sex, Money, Murder Blood'z (SMM) gang of New York of which 50 Cent iz from
2
8 Mile 2002,  R)
3
Tupac - Resurrection 2003,  R)
Tupac - Resurrection
Dis iz an awsum movie, every1 should c dis. it waz made entirerly in hiz own voice made ova 7 yearz afta hiz death. every1 should watch it, it revealz alot about da lyf of tupac and about wot goez on behind da scence'z of being lik him.
4
187 1997,  R)
5
Redemption - The Stan "Tookie" Williams Story 2003,  Unrated)
Redemption - The Stan "Tookie" Williams Story
Both Bloodz and Crips should see dis, it explainz alot, and givez and bringz hope 2 our struggle
6
Shooter 2007,  R)
7
Jarhead 2005,  R)
8
Flags of Our Fathers 2006,  R)
9
Bra Boys 2007,  R)
10
The Green Mile 1999,  R)
11
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
Dis movie iz just da sweetest shit yo. Purely awesum
12
The Punisher 2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments