Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. adeline8021
  2. Yeoh

I like to watch anime, but i still like others movie especially scary movie and action movie or cartoon.

  adeline8021's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
2
Harry Potter in the Hood 2007,  Unrated)
3
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
4
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
5
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
6
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
7
Bleach: Memories of Nobody 2006,  Unrated)
8
Resident Evil 2002,  R)
9
Cardcaptor Sakura - The Movie 2002,  G)
10
Ratatouille 2007,  G)
11
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
12
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
13
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
14
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
15
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004,  Unrated)
16
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 2005,  Unrated)
17
Naruto movie 3: Gekijyouban Naruto daikoufun! Mikazuki shima no animal panic dattebayo! 2002,  Unrated)
18
The Lion King 1994,  G)
19
Cardcaptor Sakura - The Movie 2 - The Sealed Card 2003,  Unrated)
20
Sleeping Beauty 1959,  G)
21
Beauty and the Beast 1991,  G)
22
Finding Nemo 2003,  G)
23
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
24
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
25
Happy Feet 2006,  PG)
26
Alice in Wonderland 1951,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments